Jílové u Prahy

Autor: Admin (mailto:admin@tulaci.org), Téma: Zápis
Vydáno dne 02. 05. 1993 (2361 přečtení)
Květen zahájili Tuláci výletem přes tradiční místo, kterým byl kopec Ďábel. K němu poblíž je město Jílové u Prahy.

V minimálním počtu čtyř jsme se sešli na Kačerově. Vlakem jsme jeli do Jílového, odkud jsme šli asi ještě tři kilometry pěšky do Jílového, protože nádraží je od města poněkud stranou. V Jílovém jsme navštívili muzeum, které nám před tím doporučilo několik lidí. Prohlédli jsme si tu několik expozic, z nichž největší úspěch měla expozice o trampingu.

Po prohlídce muzea jsme se vrátili do parku na náměstí, kde jsme se naobědvali. Pak jsme se rozhodli změnit původní trasu naší cesty. Rozhodli jsme se , že místo na Ďábel, kde měly být hry a azimutový závod a odkud se mělo jít dále do Davle, půjdeme do Luky pod Medníkem. Na hry nás yblo málo a azimutový závod pro tři jsem nehodlal dělat.

V poklidném tempu jsme tedy došli podél vody až do Luky pod Medníkem, kde jsme měli ještě čas a tak jsme šli k řece, kde jsem asi hodinu pobyli. Tady se zatím pouštěly lodičky a dělaly různé závody. Když nadešel ten správný čas, vydrápali jsme se zpět do kopce a vrátili jsme se na nádraží, odkud jsme dojeli vlakem až domů.