Sázava 25. - 27. 6. 2003

Autor: Admin (mailto:admin@tulaci.org), Téma: Zápis
Vydáno dne 27. 06. 1993 (2169 přečtení)
Poslední výlet před prázdninami byl opět na Sázavu, do míst, kam se Tuláci jeli z Ratají vykoupat.

Na tento výlet byl sraz opět na Hlavním nádraží. Tuláků jelo méně než minule, přibyl sice Martin P a nováček Michal, ale odpadl Ingoust, Časomíra a Martin S. Přihlášen byl ještě Radek S., jenže nakonec nejel. Ze Zálesáků jeli opět Jirka a Martin.

Jeli jsme stejným vlakem jako před týdnem. Vystupovali jsme ve městě Sázava. Došli jsme do kempu, který je na druhé strané Sázavy a tam jsme se ubytovali.

Druhý den bylo vedra, obdobné jako minulý týden. Dopoledne byl turnaj ve stolním tenisu. Zapůjčili jsme si na dvě hodiny oba betonové stoly a sváděli jsme tu nelítostné boje v pinkponku. Turnaj byl dotován nezanedbatelnou částkou Wahaganů. Podařilo se mi ho vyhrát, za to o druhé místo byly neúprosné boje.

Po turnaji jsme si šli vařit oběd a po něm jsme si udělali polední klid. Odpoledne byla etapa Osídleni nové země a pak měl být azimuťák. Protože však bylo vedro a mé začala bolet hlava, tak jsem ho nezvládl připravit.

Po večeři byl táborák. Nováček Michal tam předváděl některé duchařské věci a pak jsme hráli hry. Začali jsme hrou, při které se vypráví příběh a postupně se předával dokola. Když už nás tahle hra nebavila, hráli jsme známou hru Bum.

V neděli dopoledne se už toho moc neodehrálo. Po obědě jsme začali balit. Časové to nezvládl nováček Michal, na kterého jsme čekali a nakonec jsme šli ještě napřed. Svým balením překonal Smíška v Polničce, kterému tam tenkrát málem ujel autobus. Se Smíškem má Michal společné to, že zatímco Smíšek je přezdívka, Michal se příjmením Smíšek jmenuje.

Při cestě vlakem se vyznamenal Martin P., který se chtěl prát s nožem. Byl pohotově zneškodněn Golemem a nůž jsem mu zabavil a dostal ho na nádraří jeho táta. Martin si za to vykoledoval červenou kartu.

Výlet byl spíš slabším průměrem, o čemž svědčí i průměrná známka 3. Účast byla velice slabá a dost výrazně poškodí oddílovou křivku.