5. schůzka - znovu nováčkovská zkouška

Autor: Admin (mailto:admin@tulaci.org), Téma: Zápis
Vydáno dne 06. 10. 1993 (41122 přečtení)
Protože minule se všem členům splnit nováčkovskou zkoušku nepodařilo, pokračuje se i na této schůzce.

Na této schůzce mělo dojít k uzavření nováčkovské zkoušky, neboť termín, který jsme si dali, byl do konce září. Radek si sice nakonec něco splnil, Míša pár bodů také, ale třeba o krojovém předpisu, který se mimo jiné podrobně opakoval minule, neuměl vůbec nic. Jak je vidět, družiny toho loni pro nováčkovskou zkoušku mnoho neudělaly. Z toho plyne, že oddíl ještě není zralý pro družinové schůzky, maximálně pro kombinovanou schůzku s půlkou oddílovou, při které by byla příprava a podobně a s druhou půlkou družinovou, která by byla oddechová a v které by družiny hrály hry a dělaly si vlastní program.

Atmosféra v oddílu není nejlepší a ani někteří rádcové nejdou nejlepším příkladem. Tak například jeden rádce, kterého myslím není ani třeba jmenovat, neumí ani poděkovat (viz. Potah, když jsem mu dal krajíc chleba, o který mimochodem ani nepoprosil a dále po té, co jsme mu něco koupil v Junu, o což také nepoprosil). Mimo to, tento rádce, který nemá ještě zaplacený členské příspěvky, přestože většina je již zaplaceny má (a rádce by snad měl jít příkladem) a nemá ještě vyrovnané dluhy z loňského letního tábora, má nejvíc řečí, když nemám drobné, abych mu mohl hned vrátit na to, co mi dal na nákup v Junu. Bylo by dobré, kdyby měl na sebe stejné nároky jako na ostatní a ne výrazně menší.

Zkoušení nováčkovské zkoušky se protáhl, takže už nestálo za to jít ven a tak jsme hráli u Kraba v garáži, kde se zatím scházíme, hru Na králíka.