Kronika Tuláků Kronika Tuláků

Dnešní datum: 21. 07. 2024   | Hlavní stránka | Archív členů | Weblinks |    
  Hlavní menu
Hlavní stránka
Archív členů
Weblinks
Ankety
TOP 15

Personalizace
Rozšírené vyhledávání

Něco více o oddílu
Myšlenka oddílu
O vedoucím oddílu
Více souvislostí

  Vyzkoušej

  Informace
Kronika Tuláků
Archiv oddílu Tuláci převedený na Internet z klasické podoby kroniky.

Vedoucí oddílu:
Míla Fuček


Administrátor:
Míla Fuček

  Reklama

  TOPlist

  Domovská stránka

Nastavit tuto stránku jako domovskou


  Doporučujeme

TOP.ER.CZ - český toplist přístupů


  Reklama

Něco více o oddílu

Něco více o oddílu

Oddíl Tuláci, který začínal původně jako oddíl Brontosaourus, prožil za svých přibližně deset let činnosti členství v PO SSM, posléze se přihlásil k myšlence skautingu, před čímž byl ještě turistickým oddílem . Jako TOM zůstali Tuláci až do svého konce. Jejich družiny byly později současně kluby Sdružení správných kamarádů ČR.

Oddílem prošlo několik desítek členů, kteří se časem (neslibuji kdy), objeví v archivu členů. Neslibuji, že zde budou všichni, ale ti, kdo prošli oddílem v delším údobí, určitě ano. Seznam členů je rekonstruován z kronik a z fotografií. Členové byli foceni na průkazy ČSTV a tyto fotografie jsou postupnmě scannovány z negativů a doplňovány do archívu členů. U všech členů však nejsou k dispozici.

Oddíl utrpěl několikerým stěhováním klubovny. Dá se říct, že to poslední se mu stalo osudným. Do poslední klubovny přešli jen ti nejvěrnější členi z Jižního Města a pouze malá menšina z předchozího působiště z Braníku. Protože ti, co přešli z Jižního Města ale byli již v pokročilejším věku (8. a 9. třída), brzy odrostli a oddíl neměl členy. Nábor se v Nuslích nepovedl.

Oddíl byl členem TJ oddílů rekreačních sportů Praha, který se pokusil turistický oddíl obnovit v novém působišti v klubovně Na Bitevní pláni. Ale ani zde se nábor nepovedl. TJ tedy hledala nové forma v rámci CVČ Kamarád, nejprve jako akci při Internetstudiu pro děti a mládež "Od počítače do přírody", která se ale také neujala.

Poslední kapitolou, která ale už s oddílem Tuláci nemá opravdu nic společného, je současný oddíl CVČ Kamarád, který nemá omezený věk, takže se v podstatě zaměřuje na rodinnou turistiku a druhou skupinou, která zde převažuje, jsou důchodci. Samostatné děti, které by měly zájem o turistiku a ještě do nějakého oddílu nechodily, bohužel v této lokalitě ani jejím okolí, prostě nejsou.

  Reklama

  Počítadlo

  Stáhni si do mobilu

Stáhněte si do svého mobilu originální vyzváněcí tóny, obrázky, zvuky a nové hry.


  Reklama

  Ankety
Čtete rádi na Internetu kroniky různých oddílů?

Určitě
7242  (7242 hl.)
Občas ano
4935  (4935 hl.)
Raději si přečtu klasickou kroniku
4917  (4917 hl.)
Kroniky čtu pouze současné
5102  (5102 hl.)
Kroniky nečtu vůbec
5499  (5499 hl.)
Nevím, nedokážu to posudit
6719  (6719 hl.)

Celkem hlasovalo: 34414


  Reklama

  Informace
Oddíl Tuláci byl členem TJ oddílů rekreačních sportů Praha 4, která se nyní snaží podobný oddíl vytvořit. Pokud byste měli zájem, kontaktujte předsedu TJ Miloslava Fučka.

  Doporučujeme


MF SOFT Můj kontakt Magazín eKamarád TJ ORS Praha

Tento kronika byla vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Copyright ing. Miloslav Fuček + TJ ORS Praha - všechna práva vyhrazena - použití textů či fotografií bez souhlasu autora není povoleno