Kronika Tuláků Kronika Tuláků

Dnešní datum: 21. 07. 2024   | Hlavní stránka | Archív členů | Weblinks |    
  Hlavní menu
Hlavní stránka
Archív členů
Weblinks
Ankety
TOP 15

Personalizace
Rozšírené vyhledávání

Něco více o oddílu
Myšlenka oddílu
O vedoucím oddílu
Více souvislostí

  Vyzkoušej

  Informace
Kronika Tuláků
Archiv oddílu Tuláci převedený na Internet z klasické podoby kroniky.

Vedoucí oddílu:
Míla Fuček


Administrátor:
Míla Fuček

  Reklama

  TOPlist

  Domovská stránka

Nastavit tuto stránku jako domovskou


  Doporučujeme

TOP.ER.CZ - český toplist přístupů


  Reklama

Pár slov o vedoucím oddílu

Pár slov o vedoucím oddílu

Vedoucí oddílu Míla Fuček začínal práci s dětmi po úspěšně dokončeném prvním semestru ČVUT FEL. Tehdy jej na 121. PS na Spořilově přivedl mladší bratr jeho bývalého spolužáka ze ZŠ Petr Přibyl, který mu pár měsíců dělal v oddílu instruktora. Mílu s Petrem svedl společný zájem, kterým byl pinkponk a oba stáli i při zrodu TTC Praha - klubu rekreačního stolního tenisu. Proto i pionýrský oddíl byl zaměřený na stolní tenis a jenoval se Létající míček.

Když s epozději tento oddí, z důvodu malého počtu dětí, sloučil s oddílem Kuřata, který přišel o vedoucí, přejmenoval se na Létající kuřata, a Míla se začal věnovat i turistice. Po té, co stávající čtyři vedoucí odešli an voljnu a nová generace dětí z oddílu, která nastoupila na jejich pozice, neplnila své úkoly, oddíl se rozpadl.

Asi po dvouměsíční přestávce přešel Míla Fuček jako vedoucí na 232. PS na Chodov, kam s ním do nového oddílu přešel i Dan Havlín. Oddíl, který vznikl zde, byl zaměřen turisticky. I zde postupem času směřovalo zaměření také ke stolnímu tenisu.

Mílu zajímala spousta věcí a tak se oddíl stal též členem Svazarmu a nakonec jako turistický oddíl i členem TJ Jižní Město - Chodov, kde měl možnost využívat i hernu stolního tenisu Na Skalce. Navíc ČSTV jej přivedla do Svazu turistiky a později do Klubu českých turistů. Zde Míla , který byl předsedou odboru turistiky, který zde se svými přáteli obnovil, zakládá oddíl dospělých a rodinné turistiky.

Krátce po sametové revoluci se nástupce Svazarmu (AVZO), jako základní článek, spojuje s základním článkem KČT a je založena TJ oddílů rekreačních sportů Praha, pod který Míla s oddílem přechází a opouští TJ JM - Chodov. Vedení odboru turistiky zde převzal Míla Šanc, který vedl oddíl dospělých.

Míla je ovlivněn skautingem a tak se oddíl Tuláco stává skautským oddílem. Opouští Pionýra a tím i vedení PS, kde několik let pracoval. Oddíl zůstává v KČT.

Míla zakládá vlastní sdružení, Sdružení klubů správných kluků ČR, které se později přejmenovalo na Sdružení klubů správných kamarádů ČR, čímž se otevřelo i děvčatům. Družiny oddílu Tuláci se staly kluby SKSK ČR.

V další etapě Tuláci opouštějí řady Junáku, protože dochází k neschodám s některými funkcionáři. Původní junácké středisko na Praze 4 se rozpaldo pro malý počet oddílů a Tuláci přešli na Prahu 3, kde ale vznikly neshody s tehdejším předsedou ORJ Padrlíkem. Prootže junák v tém době zněkolikanásobil členský příspěvek, rozhodl se oddíl pouze pro členství v A-TOM a SKSK ČR.

Míla se angažuje jako výkonný ředitel v Nadaci Kamarádi, kde dává za pomoci svých rodičů (aktivně táty) do provozu turistickou základnu Loreta v Horažďovicích. Bohužel přístup správní rady byl laksní a ta záhy, raději, než by pomohla, Mílu odvolal z funkce a následně nadace hrála roli mrtvého brouka - nevyvíjela žádnou činnost a tím pádem ani nesplácela půjčky, které měla za účelem budování základny. Nadace Kaamrádi tedy končí v konkurzu a Mílovi a jeho tátovi se aspoň vrací peníze, které nadaci půjčili. Odvedenou dobrovolnickou práci a spousty stráveného času, jim však už nikod nevynahradí a ta bohužel přišla díky správní radě zcela vniveč.

Práce výkonného ředitele, kdy byl Míla 3 až 5 dnů v týdnu v Horažďovicích, byla psoledním hřebíčkem do rakve pro Mílovu oddílovou činnost. Oddíl se definitivně rozpadl.

Nyní se Míla věnuje práci internetové, podílí se jako výkonný ředitel Informačního centra oddílů a klubů na provozu Internetstudia pro děti a mládež a dále pak na správě a tvorbě velkého množství intenretových stránek pro děti. Z neinternetové činnosti mu už zbylo pouze CVČ Kamarád a TTC Praha.

  Reklama

  Počítadlo

  Stáhni si do mobilu

Stáhněte si do svého mobilu originální vyzváněcí tóny, obrázky, zvuky a nové hry.


  Reklama

  Ankety
Čtete rádi na Internetu kroniky různých oddílů?

Určitě
7242  (7242 hl.)
Občas ano
4935  (4935 hl.)
Raději si přečtu klasickou kroniku
4917  (4917 hl.)
Kroniky čtu pouze současné
5102  (5102 hl.)
Kroniky nečtu vůbec
5499  (5499 hl.)
Nevím, nedokážu to posudit
6719  (6719 hl.)

Celkem hlasovalo: 34414


  Reklama

  Informace
Oddíl Tuláci byl členem TJ oddílů rekreačních sportů Praha 4, která se nyní snaží podobný oddíl vytvořit. Pokud byste měli zájem, kontaktujte předsedu TJ Miloslava Fučka.

  Doporučujeme


MF SOFT Můj kontakt Magazín eKamarád TJ ORS Praha

Tento kronika byla vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Copyright ing. Miloslav Fuček + TJ ORS Praha - všechna práva vyhrazena - použití textů či fotografií bez souhlasu autora není povoleno