Kronika Tuláků Kronika Tuláků

Dnešní datum: 04. 07. 2022   | Hlavní stránka | Archív členů | Weblinks |    
  Hlavní menu
Hlavní stránka
Archív členů
Weblinks
Ankety
TOP 15

Personalizace
Rozšírené vyhledávání

Něco více o oddílu
Myšlenka oddílu
O vedoucím oddílu
Více souvislostí

  Vyzkoušej

  Informace
Kronika Tuláků
Archiv oddílu Tuláci převedený na Internet z klasické podoby kroniky.

Vedoucí oddílu:
Míla Fuček


Administrátor:
Míla Fuček

  Reklama

  TOPlist

  Domovská stránka

Nastavit tuto stránku jako domovskou


  Doporučujeme

TOP.ER.CZ - český toplist přístupů


  Reklama

* Divoká Šárka
Konáno dne 14. 03. 1993 (2814 přečtení)

Hned po zimním táboře o jarních prázdninách pokračují Tuláci v činnosti výletem do Divoké Šárky.

Na téměř jarní výlet byl sraz v 9 hodin na Kačerově a sešlo se nás velice málo. Metrem jsme se vydali na stanici metra Hradčanskou, odkud jsme dojeli tramvají do Šárky. Tady jsme sešli po neschůdných kluzkých schodech a vydali jsme se po značené cestě kratším šáreckým okruhem.

Na dětském hřišti byla tradiční opičí dráha. Běžela se třikrát a počítal se součet dvou lepších časů. Nejúspěšnější byl Martin, který ač byl handicapován zlomenou rukou, vyhrál výsledným časem 58,4 s. Druhý byl Časomíra s časem 1:00,4 a třetí Padáček 1:02,0. O vteřinu za Padáčkem skončil Golem , vteřinu za Golemem byl Tomáš P. (ze Zálesáků). Sami vidíte, jak byly výsledky prvních pěti vyrovnané. Šestý skončil Jirka ze Zálesáků s impozantním časem 2:22,3, ale aspoň to nevzdal jako Ingoust.

Šli jsme dál. Další zastávka byla u cesty, vedle které byl travnatý pruh. Tady jsme hráli Popoahakapiu. Hráli Bobři proti Medvědům a Zálesákům. První zápas vyhráli Bobři 14:5 a odvetu 16:8. Pak se hráli Angličani proti Skotům. Kapitáni byli Golem a Časomíra, kteří si rozebrali zbylé účastníky výletu. Golem měl u sebe Padáčka a Jirku. Časomíra si vybral Ingousta, Martina a Tomáše.

Časomírovo družstvo zajalo Jirku a tak dlouhou dobu vedlo. Golem však nakonec Jirku osvobodil a vyrovnal. Vypadalo to na remízu, jenže Golem si udělal asi patnáct vteřin před koncem frajerskou vycházku na nepřátelské území a zásluhou Časomíry si zde hrábl rukou o zem a tak byl zajat a Časomírovci vyhráli. Za povšimnutí stojí fakt, že Časomírovci nepodnikli ani jediný výpad na Golemovo území.

Následovala poslední hra - Protichůdné rozkazy. Nejúspěšnější byli Časomíra a Golem, kteří vždy svůj úkol splnili. Martin byl jednou neúspěšný. Pojedli jsme a šli jsme dále. Naše cesta končila na tramvajové zastávce Hadovka, kde byl rozchod.

Každý se vydal svým směrem domů. Největší skupinka se držela pohromadě a jela metrem C. K rozdělení došlo na Můstku. Ještě před rozchodem jsme pochopitelně známkovali. Průměr vyšel 2,2.


( Celý zápis | Informační e-mailVytisknout článek )

  Reklama

  Počítadlo

  Stáhni si do mobilu

Stáhněte si do svého mobilu originální vyzváněcí tóny, obrázky, zvuky a nové hry.


  Reklama

  Ankety
Čtete rádi na Internetu kroniky různých oddílů?

Určitě
4499  (4499 hl.)
Občas ano
3508  (3508 hl.)
Raději si přečtu klasickou kroniku
3443  (3443 hl.)
Kroniky čtu pouze současné
3851  (3851 hl.)
Kroniky nečtu vůbec
4105  (4105 hl.)
Nevím, nedokážu to posudit
3632  (3632 hl.)

Celkem hlasovalo: 23038


  Reklama

  Informace
Oddíl Tuláci byl členem TJ oddílů rekreačních sportů Praha 4, která se nyní snaží podobný oddíl vytvořit. Pokud byste měli zájem, kontaktujte předsedu TJ Miloslava Fučka.

  Doporučujeme


MF SOFT Můj kontakt Magazín eKamarád TJ ORS Praha

Tento kronika byla vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Copyright ing. Miloslav Fuček + TJ ORS Praha - všechna práva vyhrazena - použití textů či fotografií bez souhlasu autora není povoleno