Kronika Tuláků Kronika Tuláků

Dnešní datum: 04. 07. 2022   | Hlavní stránka | Archív členů | Weblinks |    
  Hlavní menu
Hlavní stránka
Archív členů
Weblinks
Ankety
TOP 15

Personalizace
Rozšírené vyhledávání

Něco více o oddílu
Myšlenka oddílu
O vedoucím oddílu
Více souvislostí

  Vyzkoušej

  Informace
Kronika Tuláků
Archiv oddílu Tuláci převedený na Internet z klasické podoby kroniky.

Vedoucí oddílu:
Míla Fuček


Administrátor:
Míla Fuček

  Reklama

  TOPlist

  Domovská stránka

Nastavit tuto stránku jako domovskou


  Doporučujeme

TOP.ER.CZ - český toplist přístupů


  Reklama

* Pochod Praha -Prčice - Tentokrát 28 km z Krásné Hory
Konáno dne 15. 05. 1993 (2318 přečtení)

Na tradičním pochodu Praha - Prčice Tuláci opětz nechyběli a zase zvýšili kilometráž trasy.

Na této nepovinné výkonnostní akci jsme se sešli v malém počtu. Z Tuláků tu byl jen Ingoust, takže Zálesáci měli tentokrát převahu. protože tu byli dva. Pochodu se s náma ještě zúčastnil můj kamarád Jarda, takže nás bylo celkem pět.

Metrem jsme dojeli k Andělu, kde jsme čekali na autobus. Byli jsme tu sice o dost dřív, ale za to jsme zase seděli. Asi po hodině jízdy jsme byli v Krásné Hoře. Na startu jsme vyplnili prihlášku, zaplatili startovné a vydali se na cestu. Před námi šel jeden podivný turista, který než by se nechal předejít, nechal si od nás diktovat tempo, na které neměl. Martin ze Zálesáků se mnou jsme šli napřed rychleji a Jarda šel vzadu kousek za námi s pomalejším Ingoustem a Jirkou.

S Martinem jsme toho podivného turistu v kopci stejně předešli a pak za námi pořád dobíhal, abychom mu neutekli. Dohnali jsme dalšího turistu, který šel zcela rovnoměrným tempem bez ohledu na terén. Po rovince jsme mu krásně stačili, v kopci nám unikal. Šel pořád stejně rychle a ani kopec ho nezadýchal. Drželi jsme se za ním. Jenže on se pak zastavi1 a hledal cestu. Potom nám už zmizel. Zmizel nám i ten podivný turista, který šel pořád tou nesprávnou cestou.

Vrátili jsem se na správnou cestuj a opět jsme se spojili s Jardou a spol. a šli jsme společně až k první kontrole. Tady jsme se zastavili na oběd. Déšť nás ale zahnal pod střechu a pak jsme už zase pokračovali v cestě. Ještě jsme dělali pár kratších zastávek, až jsme došli na druhou kontrolu Ta byla pod zříceninou hradu, kterou jsme si prohlédli. Tady jsme si chvíli odpočinuli a pokračovali jsme v cestě. Do Prčice to už bylo kousek a zbylé kilometry jsme bez problémů zdolali.

V Prčici na náměstí byla organizace slabší než v minulých letech. Stánků bylo podstatně méně a skoro nic v nich, takže občerstvení velice slabé. Tak jsme se nezdrželi ani půl hodiny a jeli jsme autobusem do Heřmaniček. I tady byla organizace slabá, protože se lístky kupovaly až v autobusu, což zdržovalo nejen řidiče, ale způsobovalo i zbytečnou tlačenici u jedněch dveří. Dříve se kupovaly lístky ve stánku od několika prodejců a do autobusů se nastupovalo dvěma dveřmi, u kterých stáli zaměstnanci ČSAD, kteří lístky trhali. Tak bylo nastupování plynulé a hlavně bez tlačenic.

Do Heřmaniček jsme dojeli sice vstoje, ale přece. Koupili jsme si lístky na vlak, který přijel asi za půl hodiny. Tady jsme místo k sezení získali, takže jsme celkem pohodlně dojeli až do Prahy. Vystoupili jsme v Hostivaři, odkud jsme jeli autobusem č. 154 domů.


( Celý zápis | Informační e-mailVytisknout článek )

  Reklama

  Počítadlo

  Stáhni si do mobilu

Stáhněte si do svého mobilu originální vyzváněcí tóny, obrázky, zvuky a nové hry.


  Reklama

  Ankety
Čtete rádi na Internetu kroniky různých oddílů?

Určitě
4499  (4499 hl.)
Občas ano
3508  (3508 hl.)
Raději si přečtu klasickou kroniku
3443  (3443 hl.)
Kroniky čtu pouze současné
3851  (3851 hl.)
Kroniky nečtu vůbec
4104  (4104 hl.)
Nevím, nedokážu to posudit
3632  (3632 hl.)

Celkem hlasovalo: 23037


  Reklama

  Informace
Oddíl Tuláci byl členem TJ oddílů rekreačních sportů Praha 4, která se nyní snaží podobný oddíl vytvořit. Pokud byste měli zájem, kontaktujte předsedu TJ Miloslava Fučka.

  Doporučujeme


MF SOFT Můj kontakt Magazín eKamarád TJ ORS Praha

Tento kronika byla vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Copyright ing. Miloslav Fuček + TJ ORS Praha - všechna práva vyhrazena - použití textů či fotografií bez souhlasu autora není povoleno