Kronika Tuláků Kronika Tuláků

Dnešní datum: 04. 07. 2022   | Hlavní stránka | Archív členů | Weblinks |    
  Hlavní menu
Hlavní stránka
Archív členů
Weblinks
Ankety
TOP 15

Personalizace
Rozšírené vyhledávání

Něco více o oddílu
Myšlenka oddílu
O vedoucím oddílu
Více souvislostí

  Vyzkoušej

  Informace
Kronika Tuláků
Archiv oddílu Tuláci převedený na Internet z klasické podoby kroniky.

Vedoucí oddílu:
Míla Fuček


Administrátor:
Míla Fuček

  Reklama

  TOPlist

  Domovská stránka

Nastavit tuto stránku jako domovskou


  Doporučujeme

TOP.ER.CZ - český toplist přístupů


  Reklama

* Rataje nad Sázavou 18. - 20. 6. 1993
Konáno dne 20. 06. 1993 (2271 přečtení)

Na Sázavu jezdili tuláci v klétě také poměrně často. Tentokrát se vypravili o kousek vedle, do Ratají.

Sraz byl na Hlavním nádraží v pátek v 16.30. Jelo nás 7, Míla, Golem, Ingoust, Martin, dva Zálesáci a já. Vlakem jsme jeli přes Čerčany, podél Sázavy až do Ratají nad Sázavou.

Zde jsme vystoupili a sešli do kempu, který byl hned u řeky. Nebyl to normální kemp, bylo to veřejné tábořiště jen s pumpou a WC. Našli jsme si místo asi 10 m od vody, kde jsme si chtěli postavit stany. Zálesáci měli s sebou celty, tak si je spolu spojili. Golem a Ingoust je měli taky, tak to bylo v pohodě. Míla bydlel se mnou, z mé celty jsme udělali předsíňku, do které jsme dali bágly a na noc si do ní lehl Martin.

Když jsme postavili stany a alespoň částečně vybalili věci, šli jsme na dříví. Muselo se jít přes železniční most, protože les byl za řekou a jiný tu nebyl. V táboře jsme dříví nasekali a připravili na oheň. Pak se každý ze svých zásob navečeřel, či jinak posilnil v místním bufetu. Když se setmělo, zapálili jsme oheň, kde si kdo chtěl, opekl buřty nebo chleba. U ohně jsme seděli asi do půl jedenáctý, pak jsme šli spát.

Ráno, když jsme vstali, tak jsme se nasnídali a pak jsme chtěli jít na nějaké zříceniny hradů, bylo ale strašný vedro, tak jsme se rozhodli, že nikam nepůjdem a odpoledne se pojedeme vykoupat do Sázavy. V kempu se taky dalo koupat, ale nebylo to tam hezký. Dopoledne jsme hráli mariáš, Míla, Martin a já, nebo jsme se potulovali okolo.

K poledni jsme se naobědvali a asi v půl druhý nasedli na vlak a jeli do Sázavy. Tam jsme to už znali, protože jsme tam už několikrát byli. Šli jsme ke kempu, kde jsme dříve vždy bydleli, je tam jez a celkem mělko, tak se tam dobře koupe. Tam jsme byli asi dvě hodiny. Po návratu do tábora jsme šli opět na dříví.

Večer nám zpestřili ožralí čundráci, kteří oblečení začali skákat z železničního mostu do řeky, dost při tom řvali, tak se k vodě seběhl celý kemp. Jednomu ze skákajících se to tak líbilo, že skočil třikrát, přitom to byla výška minimálně 10 m, ale spíš ještě víc.

Večer byl opět táborák, udělali jsme pěknou vatru až se to Golemovi a Ingoustovi nelíbilo a začali nám jí hasit. V noci byl velký slejvák. Naštěstí v neděli svítilo slunce, tak nám stany uschly.

Po snídani jsme pomalu začali balit. Potom si každý dělal co chtěl, my jsme zase hráli mariáš. Hráli jsme o wahagany, samozřejmě vyhrál Míla. Po obědě jsme sbalili i stany, pak jsme odešli na nádraží. V Praze jsme vystoupili v Hostivaři, Míla a ostatní z Petrovic to měli blíž než z Hlavního nádraží. My z Chodova, Golem, Ingoust a já, jsme jeli 154 až na stanici metra Chodov, kde jsme se rozešli. Myslím, že se výlet vydařil, i když jsem v mariáši prohrál skoro celý " Wahaganský " majetek.

Zapsal: Časomíra


( Celý zápis | Informační e-mailVytisknout článek )

  Reklama

  Počítadlo

  Stáhni si do mobilu

Stáhněte si do svého mobilu originální vyzváněcí tóny, obrázky, zvuky a nové hry.


  Reklama

  Ankety
Čtete rádi na Internetu kroniky různých oddílů?

Určitě
4499  (4499 hl.)
Občas ano
3508  (3508 hl.)
Raději si přečtu klasickou kroniku
3443  (3443 hl.)
Kroniky čtu pouze současné
3851  (3851 hl.)
Kroniky nečtu vůbec
4104  (4104 hl.)
Nevím, nedokážu to posudit
3632  (3632 hl.)

Celkem hlasovalo: 23037


  Reklama

  Informace
Oddíl Tuláci byl členem TJ oddílů rekreačních sportů Praha 4, která se nyní snaží podobný oddíl vytvořit. Pokud byste měli zájem, kontaktujte předsedu TJ Miloslava Fučka.

  Doporučujeme


MF SOFT Můj kontakt Magazín eKamarád TJ ORS Praha

Tento kronika byla vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Copyright ing. Miloslav Fuček + TJ ORS Praha - všechna práva vyhrazena - použití textů či fotografií bez souhlasu autora není povoleno